KRESLENÍ NÁBYTKU V PROGRAMU SKETCHUP

obrázek-animace
Nakreslit běžný hranatý nábytek z lamino desek není vůbec nic těžkého. Jedná se totiž o hranaté desky, které se nakreslí bez přehánění jen několika jednoduchými úkony. Pozornost musíme věnovat hlavně rozvržení modelu a jeho členění do skupin, komponent a hladin. Neuspořádaný model je nepřehledný a ve větších sestavách by jste mohli ztrácet přehled nad díly. Pokud budeme chtít využít služeb doplňku Truhlář, musíme ještě dbát na správnou orientaci plošných a tyčových dílů vzhledem k osám komponet. Je to důležité pro správné automatické zjišťování rozměrů a směru vláken dekoru. Doplněk se nám za to odmění tím, že za nás vytvoří soupisku materiálu, soupisku řezů desek, vypočítá ceny, navrhne nám nářezové plány, které můžeme upravit a použít k výrobě.
obrázek místnostiobrázek místnosti
Na několika obrázcích si ukážeme, jak je snadné nakreslit jednoduchou polici. Začneme tím, že nakreslíme obdélník o potřebné velikosti. Druhou operací vytáhneme desku do prostoru a učíme tím současně tloušťku desky.
obrázek místnostiobrázek místnosti
Třetí krok je obarvení desky texturou dřeva z knihovny. Čtvrtým krokem seskupíme obarvenou desku do komponenty. Desku zkopírujeme do potřebné vzdálenosti.
obrázek místnostiobrázek kuchyně
Sestavu dokončíme tak, že nakreslíme stejným způsobem bočnice, které otočíme o 90° a přisadíme k policím. Celek seskupíme do komponenty s názvem police a jsme hotovi. Tato krátká ukázka dává tušit, že kreslení samo není nic komplikovaného. Poslední obrázek ukazuje, jak vypadá návrh kuchyně do konkrétní místnosti. Takový návrh doplníme z knihovny různými detaily jako jsou například vázy, záclony, nádobí, potraviny a pod. Realistický výsledek pak našeho zákazníka vždy příjemně překvapí a je silně motivován využít právě našich služeb.
HOME